‘Kaguya-sama wa Kokurasetai’ Ova ve Üçüncü Anime Sezonu 2021 İçin Duyuruldu

Haber Yazarı: Akise

The Kaguya-sama wa Kokurasetai on Stage: Shuchiin Ongakutan özel etkinliği, Aka Akasaka’nın romantik komedi mangasından uyarlanan animesinin üçüncü sezonunu ve orijinal video animesini(OVA), Pazar günü duyurdu. Orijinal video anime(OVA)’nin 2021’de yayınlanması planlanıyor. Etkinlik ayrıca bir tanıtım da yayınladı.

Akasaka, Mayıs 2015’te ilk olarak Miracle Jump’ta mangaya başladı ve bir sonraki Mart ayında ise Young Jump’a geçti. Shueisha, 17 Temmuz’da 19. cildi yayınladı ve 20. cilt de 19 Kasım’da piyasaya sürülmesi planlandı. Kaguya-sama wa Kokurasetai’nin basılan ciltlerinin kopyası toplamda 13 milyon oldu.

2019 Kışın yayınlanan ilk sezon, kabaca ilk beş cildi kapsıyordu. Aniplex of America, anime’yi lisansladı ve crunchyroll, Funimation ve Hulu’da aynı zamanda yayınladı. Şirket ayrıca 18 Şubat’ta bir amatör video yayınladı. İkinci cilde kadar uyarlanan ikinci sezon ise 11 Nisan’da gösterime girdi ve 27 Haziran’da sona erdi. Funimation ise ikinci sezonu tamamen eş zamanlı olarak yayınladı ve ardından İngilizce dublajlı yayınlandı.

VIZ Media, Şubat 2018’de Shonen Jump baskısı altında mangayı İngilizce olarak lisansladı ve 16’ncı cildi 1 Eylül’de yayınladı. 17. cildin ise 3 Kasım’da satışa çıkması planlanıyor.

Shinta Sakayama (Hitsugi No Chaika), Haziran 2018’de Tonari No Young Jump’ta kaguya-sama wa Kokurasetai: Doujin-ban uyarlamasını çizmeye başladı ve 25 Haziran’da sona erdi. G3 Ida ise Temmuz 2018’de Young Jump’ta ikinci bir uyarlama olan Kaguya-sama Wo Kataritai’yi başlattı. Shueisha, Doujin-ban’ın dördüncü ve son cildini, ayrıca ikinci uyarlamanın ikinci cildini 19 Mart’ta yayınladı.

Geçtiğimiz Eylül ayında live-action filmi uyarlaması, Japonya’da 2.24 milyar yen (yaklaşık 21.4 milyon ABD doları) hasılatla açılış yaptı. Shou Hirano (Ninjani Sanjo! Mirai e no Tatakai) ve Kanna Hashimoto (Gintama) filmde sırasıyla, Miyuki Shirogane ve Kaguya Shinomiya olarak rol aldılar.

Ağustos 2017’de Kaguya-sama wa Kokurasetai, Kadokawa’nın Da Vinci Edebiyat Dergisi ve yayın platformu Niconico’nun ortak ödülü olan 3.Tsugi ni Kuru Manga Taisho’nun çizgi roman bölümünde ilk sırada yer aldı. Ayrıca manga, Ao Ashi ile birlikte genel kategoride 65.Shogakukan Manga Ödülü’nü kazandı.

Video çalışmıyorsa alternatif bir link için tıklayınız.