En Güçlü 13 Naruto Karakteri

13-Jiraiya

Jiraiya Resmi

Jiraiya, anime’deki en güçlü karakterlerden biri değildir ama Konoha’nın en iyi öğretmenlerinden biridir. Jiraiya, animenin en büyük shinobilerinden bazılarını eğitmekten sorumlu: Naruto, Dördüncü Hokage, Nagato, Konan ve Yahiko. Aslında, en az Jiraiya kadar iyi bir öğretmen olan 4. Hokage Minato da onun öğrencisidir.

Jiraiya’nın güç ve liderlik yetenekleri o kadar harikaydı ki, ilk önce Konoha’nın Hokage’si olarak hizmet etmesi için teklif aldı. Ancak başka bir Sannin olan Tsunade’nin görevi alması konusunda ısrar etti.

Ah be koca yürekli adam…

Sırf senin için Boruto’ya katlanıyoruz.

12-Might Guy

Might Guy Resmi

Guy, Jiraiya ile aynı kategoriye girebilir ilk bakışta son derece aptalca görünen bir shinobi, ancak yine hata yapmaz çünkü son derece güçlüdür.

Guy Sensei’in fanları diğer karakterlerin onu olduğundan daha az zorlu bir rakip olarak görmesinden hoşnutsuzdur. Zaten düşmanları tarafından hafife alınmak onu daha tehlikeli hale getirir.

Bir taijutsu ustası olan Guy, eşsizdir. Bununla birlikte, kullanacak hiçbir ninjutsu veya genjutsusu olmadan, bir Konoha Ninjası olarak, başarılı olmak için her zaman iki kat daha fazla çalışması gerekiyordu.

Guy’ın vücudundaki tüm çakra akışını sınırlayan Sekiz Kapıları açabilme yeteneği onu diğerlerinden ayırır ve sonuç olarak bu ninja Madara Uchiha’nın beğenisini eşiğine getirmeyi başardı.

Eee Lee ile arkadaşlıkları ve ilişkileri kimi yerde bizi ağlattı, kimi yerde güldürdü. Aynen baba-oğul gibiydiler. En yakın arkadaşı Kakashi ile arkadaşlıkları da unutulmamalı.

11-Orochimaru

Orochimaru Resmi

Bazılarımız için, bu sıra Naruto’nun orijinal kötü adamı için biraz fazla olabilir ,ki benim için de öyle, ancak, Orochimaru bir kötü deha olduğu için asla yeterince değer almadığını düşünüyorum.

Hayatını hayal edebileceğiniz her türlü Jutsu’ya hakim olmaya adayan Orochimaru’nun kolunda birkaç numara daha var.

Bu kötü adam yasak Jutsuları yapmıştır. Özellikle ölmüş savaşçıları hayata döndüren Edo Tensei’i. Zaten bu jutsu Orochimaru’yu tüm topraklarda en korkulan shinobi’den biri yapıyor.

Kendi başına yeteri her ne kadar kadar zorlu olsa da, geçmişten büyük ninjaları çağırma yeteneği onu savaşlarda daha etkin hale getiriyor. Söylemeye gerek yok, Orochimaru bu uzun süren animenin tarihindeki güçlü karakterler arasında gayet güçlü duruyor.

Her ne kadar benim de pek haz etmediğim bir karakter olsa da gücü onu bu sıraya getiriyor. Ama Edo Tensei’n korkutuculuğunu hepimiz kabul etmeliyiz.

10-İtachi Uchiha

İtachi Uchiha Resmi

Merak etme İtachi, hepimizin kalbinde 1. sıradasın(güç olarak olmasa da bir sürü konuda 1. sırada olduğu aşikar)

Bir harika çocuk olarak İtachi Uchiha, Anbu’nun en genç üyelerinden biri ve Uchiha klanının en umut verici ninjası oldu. Sasuke göründüğü kadar güçlü ve şaşırtıcı olduğu gibi, gençliğinin çoğunu ağabeyi İtachi’nin gölgesinde geçirdi.

Tüm köyünü (kardeşi hariç) silmekten sorumlu olan İtachi, bingo kitaplarında S düzeyinde bir suçlu olarak sıralanan kaçak bir ninja olarak önemli bir yer tuttu. Daha sonra hain Akatsuki grubuyla güçlerini birleştirdi ve hızla en güçlü ve en değerli üyelerinden biri oldu.

Bununla birlikte, İtachi hiçbir zaman kötü değildi. Aslında, Konoha’da barışı korumak için görev duygusu tarafından yönlendirildi – bu, erkek kardeşinden bile tuttuğu bir sır.

İtachi daha sonra savaşta küçük kardeşinin elindeki ölümüyle tanıştı, ancak bu büyük çocuğun ona biraz kolay gittiğine inanmak için bir neden var. İtachi’nin güçlerinin tamamı tam olarak bilinmeyebilir, ancak tüm Naruto’daki en büyük ve en güçlü karakterler arasında kolayca yer aldığını söyleyecek kadar iyi biliyoruz .

Sasuke’ye karşı da bilerek yenildiğini yeniden hatırlatmak gerek.

Ölüm sahnesinin çoğu kişiyi ne kadar ağlattığını unutmamak gerek.(Buna ben de dahilim)

9-Obito Uchiha

Obito Uchiha Resmi

Naruto ve Obito genellikle benzer karakterler olarak görülür ve Naruto gibi, Uchiha klanının bu üyesi sıfırdan güç merkezine hiçbir zaman geçmez.

Ne yazık ki, sevgili arkadaşı Rin’in ölümü Obito’nun karanlık tarafa doğru sürüklenmesine ve en cana yakın(ki bence sonunda bunu başarıyor) kahramanlardan biri yerine, serinin en zorlu kötü adamlarından biri olmasına neden oluyor. Akatsuki’nin diğer üyelerini tek başına yenen Obito, sıralamamızda iyi bir yere layık olduğunu kanıtlıyor.

Deidara ile olan sahnelerdeki komikliklerini de unutmamak gerek.

O son sahneleri… Geriye bakan cana yakın bir dost…

8-İndra & Asura Ōtsutsuki

İndra & Asura Ōtsutsuki Resmi

Kardeş kavgaları durduktan sonra bile nesillerce, İndra ve Asura Ōtsutsuki arasındaki savaş hala devam ediyor, ancak sadece değerli soylarının ruhları aracılığıyla.

Birincisi, Madara Uchiha ve İlk Hokage Hashirama’ydı ve daha sonra yerlerini alan Naruto ve Sasuke oldu, ancak Uchiha, Senju ve Uzumaki klanları arasındaki kaçınılmaz savaş yüzyıllarca sürdü.

Altı Yolların Bilgesi olarak da bilinen Hagoromo Ōtsutsuki’nin oğulları olarak iki shinobi genç yaştan büyük bir güç devraldı. İkisi de buna layık olsa da, Hagoromo, Asura’nın shinobi dünyasında barış ve anlayış sağlama misyonunda halefi olacağını açıkladı.

Bu, ilk doğan Indra için oldukça şok oldu ve tahmin edebileceğiniz gibi, epik savaşlar daha sonra başladı. Sasuke ve Naruto arasındaki savaşlar, Indra ve Asura’nınkinden daha iyi biliniyor olabilir, ancak tarih bize onların hayranlık uyandırıcı olduğunu söylüyor.

7-Nagato (Pain)

Nagato (Pain) Resmi

Nagato, Akatsuki’nin kurucu üyelerinden biriydi. Çocukluk arkadaşları Yahiko, Konan, Nagato ve Akatsuki’nin geri kalanı, şiddetli shinobi dünyası için yeni bir çağ başlatmaya çalıştı, bir barış dönemi. Bununla birlikte, Yahiko’nun ölümüne yol açan bazı olaylar bu hayalin gerçeğe dönüşmesini engelledi ve bu nedenle, Nagato ve Akatsuki’nin geri kalanı dış güçlere karşı savunmasız kaldı.

Bu noktada Obito devreye girdi ve görevi aldı. Akatsuki’nin hedefleri çok az değişti: gerekli olan her şekilde barışı sağlamak. Niyetleri asil olsa da, yöntemleri aşağılıktı.(Not: Burayı ben yazmadım)

Kendisine “ Pain” de denilen Nagato, birkaç ölmüş ninjanın cesetlerini kontrol edebildi ve tüm Konaha’yı tek başına ele geçirdi.

Pain, Kakashi, Jiraiya ve diğer birkaç Konoha Shinobi’sini öldürdü. Ancak Naruto onu yendikten sonra, bu kötü adam ölenleri hayata döndürmeye ikna edildi. Ancak bu kendi hayatının fedakarlığına yol açtı ve Naruto değerli bir müttefiğini kaybetti

Keşke Jiraiya da döndürülebilseydi fakat sadece köyü ele geçirirken öldürdüğü kişileri canlandırabildi.

6-Madara Uchiha

Madara Uchiha Resmi

Konoha Köyünün kurucularından Madara Uchiha, Naruto dünyasında tarihi bir şahsiyettir . Hala bu destanın önemli bir parçası olduğu söyleniyor.

Daha önce de belirtildiği gibi, Uchiha, Senju ve Uzumaki klanları arasındaki savaş, Indra ve Asura günlerinden beri sürüyor. Birbirine kenetlenmiş iki ruh arasındaki kavga, Madara Uchiha ve Hashirama Senju’nun (İlk Hokage) köyün kontrolü için mücadele ettiği kadar tartışmasız hiç bu kadar tehlikeli olmamıştı.

Savaşları mecazi ve kelimenin tam anlamıyla modern ninja dünyasının manzarasını değiştirdi. Madara günümüzde hala shinobi dünyasında kabul edilen bir isim, çünkü görsel gücü ve dövüş yetenekleri büyük ölçüde eşsiz.

Orochimaru’nun Edo Tensei jutsusu tarafından hayata döndürüldükten sonra Madara, Naruto evrenindeki en büyük 5 ninjanın. Bir avuç olan beş Kage’yi tek başına indirdi ve kazandı. Yeni hayatı ona bazı benzersiz yetenekler verdi, ancak bu hayatta ya da önceki hayatta Madara Uchiha ciddiye alınması gereken bir güç.

Boş yere demiyoruz “Madara, anime tarihindeki en güçlü ve en havalı ilk villaindir (kötü adam)”.

5-Hashirama Senju (1. Hokage)

Hashirama Senju Resmi

Madara Uchiha ve en az onun kadar güçlü ve zorlu bir rakip olduğu aşikar olan Hashirama Senju’yla kafa kafaya savaştığını ve kazandığını belirtmek gerekir. Madara’nın Birinci Hokage ile olan savaşında öldüğü sırada geniş bir spekülasyon yapıldı, ancak kimse gerçeği kesin olarak bilmiyordu.

Perişan olan Obito Uchiha’yı kullanan Madara, Hashirama’nın bile göremediği gölgelerden bir Dünya’nın sonunu planladı. Bununla birlikte, eski arkadaşı Hashirama ile yaptığı savaş nedeniyle zayıfladığı için planını orijinal yaşamı boyunca harekete geçiremedi.

Hashirama Senju nadir olarak görülen ahşap Jutsuların kullanıcısı ve harika bir ninja idi. Kendisi Konoha’nın kurucusu ve İlk Hokagedir. Kısacası Hashirama’nın listemizde beşinci sırada yer almasının sebebi belli.

4-Hagoromo Ōtsutsuki (Sage Of Six Paths)

Hagoromo Ōtsutsuki (Sage Of Six Paths)

Asura ve Indra’nın babası olan Hagoromo, gerçek bir tarihsel figürden çok bir efsane olarak görüldü. Cesaretinin öyküleri ve nezaketi, uzak ve geniş, ancak daha çok tarihsel bir hesaptan ziyade bir masal veya peri masalı olarak anlatıldı.

Kardeşi Hamura’nın yardımıyla içindeki On Kuyruklu canavarı mühürleyen Hagoromo, ilk ve tartışmasız en güçlü jincūriki oldu.

Jutsu’yu hem Uchiha klanı hem de Senju ve Uzumaki klanı için sürdürmekdeydi. Sonunda oğulları, Indra ve Asura’nın ataları olan Hagoromo, kolayca Naruto evreninin en güçlü ve en akıllı ninjalarından biridir .

3-Sasuke Uchiha

Sasuke Uchiha

En az Uchiha klanının eski üyeleri kadar güçlü olan ve klanının geriye kalan son üyesi olan Sasuke Uchiha da tartışmasız en güçlüleridir.

İtachi, tüm zamanların en güçlü Uchiha üyesi unvanını yakalama yolunda ilerliyordu, ancak küçük kardeşinin elindeki zamansız ölümü, zaten tarihi bir shinobi olan kariyerine bir son verdi.

Üç Büyük Dōjutsu ” arasında en saygın göz olan Rinnegan’ın gücünü kullanarak Sasuke, diğer birkaç Uchiha’nın ele geçirmeyi başardığı güce erişti . Kendisi Modern Shinobi Zamanı’nda Naruto Uzumaki için tehdit oluşturan ninjalardan biridir.

Kendinin sayısız kez Yedinci Hokage(Naruto Uzumaki) ile fiziksel bir eşleşmede olduğu kanıtlandı ve açıkcası kendisi Naruto tarihindeki en güçlü karakterlerden biri .

Çoğu yerde her ne kadar kızsak da benim en kızdığım yer abisinin ölümünden sonra köyü yok etme isteğiydi. Abin köyü kurtarmak için nelere katlanıyor, sen ölümünden sonraki gün köyü yok edeceğim diyorsun.

2-Kaguya

Kaguya

Kaguya Ōtsutsuki, çakranın ilk kaynakçısı oldu ve yaygın olarak “Çakranın Annesi ” olarak biliniyordu . Naruto  evreninde nihai kötülüğün kendisi olduğu ortaya çıkan Kaguya, Naruto ve shinobi dünyasının geri kalanının karşılaştığı en zorlu düşmandır.

Kaguya, başka hiçbir ninjanın hakim olamadığı güçlere sahiptir; mekanı ve zamanı değiştirme, başkalarının düşüncelerini ve duygularını okuma yeteneği ve elbette eşsiz görsel yetenek. Bire bir savaşta, Prenses Kaguya ile eşleşmiyor.

Shinobi dünyası için iyi olan ise Kaguya’nın sürekli büyük güçler tarafından bastırılmaya çalışılmasyıdı. Takım 7 ve 2 oğlu Hagoromo ve Hamura gibi.

1-Naruto Uzumaki

Naruto Uzumaki

Yüzlerce bölüm boyunca ağladık (ki mangake sağolsun genel olarak ağladık), güldük, eğlendik, heyecanlandık, öfkelendik, ve bunlar gibi birçok duyguyu yaşadık. Hepimiz için Naruto animesi hayatımızın bir parçası olmuştu. Anime boyunca Naruto’nun çocukluğundan evliliğine kadar beraberdik. Onunla beraber büyüdük sayılır.

Bire bir senaryoda, Naruto Uzumaki’ye karşı çıkma yeteneğine sahip çok az shinobi var. İçinde mühürlenmiş Dokuz Kuyruklu canavar sayesinde vücudundan rakipsiz çakra akıyor, Naruto kesinlikle tüm serinin en güçlü karakteridir. Ancak ilk birkaç düzine bölüm izledikten sonra, bu çok açık görünmeyebilir.

Anime ilerledikçe, izleyici bu yeteneksiz çocuğun aslında bir gün Hokage olabileceğine inanmaya başladığı için Naruto’nun kaderi netleşiyor. Yine de, Naruto fiziksel olarak olduğu gibi, liderlik özellikleri ve neredeyse herkesle arkadaş olma yeteneği de rakipsizdir.

Bahsetmek gerekirse, Yedinci Hokage, neredeyse kendisi kadar güçlü bir shinobi ordusu oluşturmak için çakrasını diğer ninjalara verebilir.

Basitçe söylemek gerekirse, serinin bir nedeni Naruto olarak adlandırılıyor ve sevgili kahramanımız en tehditkar varlık olarak başlamasa da, o kadar çabukca serinin en güçlü karakteri haline geliyor.

Bu blog yazısını da (Dattebayo) diyerek sonlandırmak istiyorum. Umarım eğlenmişsinizdir.

Blog yazarı: Hitachino
Blog editörü: Hitachino