‘Haruhi Suzumiya’ Serisine Ait Dokuz Yıldan Sonra Yeni Roman Çıkıyor

Haber Yazarı: Akise

‘Haruhi Suzumiya’ Serisine Ait Dokuz Yıldan Sonra Yeni Roman Çıkıyor.

Kadokawa, Pazartesi günü Haruhi Suzumiya light novel serisi için resmi bir Twitter hesabı açtı ve dokuz buçuk yıllık aradan sonra, yazar Nagaru Tanigawa’nın ve çizer Noizi Itou’nun orijinal serisinin 25 Kasım’da yeni bir bölümle geleceğini duyurdu. Suzumiya Haruhi no Chokkan (The Intuition of Haruhi Suzumiya) adlı yeni roman, 1 Eylül’de ön sipariş için hazır olacak.

Haruhi Suzumiya serisinde orijinal yeni giriş dahil olmak üzere üç ayrı hikayeden oluşacak ve toplamda 250 sayfadan uzun olacak. 2013 yılında Itou’nun Haruhi Hyakka sanat kitabında yayınlanan kısa öyküsü Atezuppo Numbers (Rastgele sayılar), 2018 yılında Kadokawa’nın 30. yıl dönümü The Sneaker Legend dergisinde yayınlanan Nanafushigi Overtime (7 Harikanın Uzatmaları) ve yeni bir hikaye Tsuruya-san no Chousen (Tsuruya’nın Meydan Okuması), öne çıkan başlıklar arasında yer alıyor.

Özet (Tsuruya’nın Meydan Okuması)
SOS Brigade’in nadiren kullanılan doğrudan adresine bir e-posta gönderilir. Gönderen ise şu sıralarda seyahat eden ve okuldan uzakta olan Bay Tsuruya dır. E-postanın ekinde, “Sizden bana cevap vermenizi istiyorum, herkesten bana cevabı vermesini isteyeceğim” yazıyordu. Bu, bay Tsuruya’dan SOS Brigade’na bir meydan okumaydı.

Tanigawa ve Itou, The Sneaker’daki light novel serisini 2003 yılında serileştirmeye başladı. 11. ve son cilt olan Suzumiya Haruhi no Kyougaku (Haruhi Suzumiya’nın Sürprizi) ise Mayıs 2011’de yayınlanmıştı(sağdaki resimde görülen). Serinin ciltlerinin toplam 20 milyon kopyası mevcuttur. Aynı zamanda Yen Press, romanı İngilizce olarak yayınladı ve onuncu cildi Kasım 2013’te paylaştı.

Kyoto Animation, Nisan 2006’da kronolojik sıraya göre yayınlanmayan bir televizyon anime uyarlaması yaptı. 2009’da Anime, ikinci sezonla birlikte lineer olarak yeniden yayınlandı. Dördüncü ciltten uyarlanan Suzuzumiya Haruhi no Shoushitsu (Haruhi Suzumiya’nın Ortadan Kaybolması) anime filmi ise Şubat 2010’da gösterime girdi.

Kadokawa’nın Shounen Ace dergisinde Eylül 2005’ten Eylül 2013’e kadar yayınlanan bir manga uyarlamasını Gaku Tsugano, seri haline getirdi. Yen Press, mangayı Ekim 2008 ile Kasım 2014 arasında İngilizce olarak yayınladı.