Ekim’deki ‘Noblesse’ Anime Serisi Gösterileri

Haber Yazarı: Akise

Crunchyroll, Perşembe günü Jae-Ho Son ve Gwang-Su Lee’nin Noblesse manhwa’sının anime uyarlaması için ana kadroyu, personeli, ilk tanıtım videosunu ve görselini (resimde görülen) açıkladı. Anime serisi Ekim 2020’de Crunchyroll’da yayınlanacak.

KADRO:
Cadis Etrama Di Raizel: Tarusuke Shingaki (Noblesse: Awakening)
Frankenstein: Daisuke Hirakawa (Dance with Devils)
M-21: Kousuke Oonishi (Fairy Tail: Final Series)
Han Shinwoo (Yusuke Tashiro): Ryouta Iwasaki (Boku no Hero Academia 3rd Season)
Woo Ik-Han (Manabu Kase): Youhei Hamada (Beelzebub-jou no Okinimesu mama.)

PERSONEL:
Baş Yönetmen: Shunsuke Tada (Kuroko no Basket, Tsubasa: Shunraiki)
Yönetmen: Yasutaka Yamamoto (Hinomaruzumou, Jitsu wa Watashi wa)
Seri Yazarı: Sayaka Harada (Code:Realize – Sousei no Himegimi, Uragiri wa Boku no Namae wo Shitteiru script)
Karakter Tasarımı, Baş Animasyon Direktörü: Akiharu Ishii (Gunjou no Magmell, Blood+)
Stüdyo: Production I.G (Kabukichou Sherlock, B: The Beginning)
Planlama: Sola Entertainment

Özet
Güney Kore’de terk edilmiş bir binada beyaz bir tabutta hayal edilemeyecek kadar güzel, ağırbaşlı ve asil bir adam, Cadis Etrama Di Raizel “Rai”, yatıyor. Bu bilinmeyen zamanda uyanan Rai, güvenebileceği birini yani sadık arkadaşı Frankenstein’ı aramalıdır. İlk olarak Rai, eski kıyafetlerini yakındaki Ye Ran Lisesi’nin üniformasına dönüştürerek insan toplumuna karışmaya çalışır. Görünen o ki, okulun müdürü onun hizmetkarı Frankenstein’dır.
820 yıllık uykudan sonra Rai, mevcut çağa uyum sağlaması için Frankenstein’nın yardımına ihtiyaç duyar, bu nedenle Frankenstein, modern toplumu anlamasına ve normal bir yaşamı deneyimlemesine yardımcı olabilmek için onu yeni bir öğrenci olarak okula kaydeder. Ancak, yalnızca modern toplumdan kaynaklanan sorunlar nedeniyle değil, aynı zamanda kendisinin ve efendisinin sorunlu geçmişinden kaynaklanan çözülmemiş çatışmalar nedeniyle Frankenstein’ın planları kısa sürede ters gider. Başka çaresi kalmayan Rai, sevdiklerini korumak için gizemli gücünü kullanmaya başvurmak zorundadır. (MAL Rewrite tarafından yazıldı.)

Doğaüstü ve aksiyon olan manhwa, Aralık 2007’de Naver Webtoon’da (şuan Line Webtoon’da) başladı ve geçen Ocak ayında sona erdi.İngilizce olarak Haziran 2014’te bölümleri Naver yayınlamaya başladı. Noblesse, dünya çapında toplam 4,6 milyarlık görüntülenme elde etti.

Güney Koreli animasyon yapım şirketi Studio Animal, Aralık 2015’te orijinal bir anime videosu çıkardı. Noblesse: Awakening by Production I.G adında olan orijinal net animesi, Manhwa’nın ilk sezonuna uyarlanarak Şubat 2016’da Crunchyroll ve YouTube’da yayınlandı.

14 Ağustos güncellemesi:
Webcomic portalı, Line Manga’nın operatörü Line Digital Frontier, Cuma günü anime dizisi için resmi bir web sitesi açtı ve bu Ekim ayında Japonca yayınını doğruladı. Web sitesinde, baş yönetmeni (yukarıda yazılan) ve sıfırıncı bölüm olarak ‘Noblesse: Awakening’ orijinal anime videosu yayınlandı.

Noblesse: Awakening