‘Beastars’ Mangası İçin Son Üç Bölüm

Haber Yazarı: Akise

‘Beastars’ Mangası İçin Son Üç Bölüm

Shounen Champion’un 43.sayısı Perşembe günü, Paru Itagaki’nin Beastars mangasının üç bölüm sonrasında sona ereceğini açıkladı. Derginin 45.sayısı, son bölümü 8 Ekim’de yayınlayacak.

Özet:
İnsan şekilli hayvanların yaşadığı dünyada bir önyargı vardır: etoburlar birçok otoburun gözünde akılsız avcılar olmasıdır. Ancak Cherryton Lisesi’nin içerisinde Tem adında bir lama öldürüldüğünde, etoburlara yönelik korku tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselir.

Bu okulda öğrenci olan Legoshi, korkunç görünümüne rağmen oldukça garip bir gri kurttur. Kargaşa okul hayatını etkilediğinde, otoburlar ve etoburlar arasındaki bölünme ve bu toplumdaki kendi yeri ile yüzleşmek zorunda kalır. Bu durum, göründüğü gibi olmayan bir otobura karşı sözde romantik duyguları nedeniyle daha da karmaşık hale geliyor.

Beastars, Legoshi’nin kendi türüne karşı merhametsiz bir toplumda yaşarken içindeki şeytana karşı verdiği mücadeleyi ayrıntılarıyla anlatıyor. [MAL Rewrite tarafından yazılmıştır]

Itagaki, bu psikolojik drama mangasını Eylül 2016’da Shounen Champion’da serileştirmeye başladı. Akita Shoten, 20.cildi 6 Ağustos’ta yayınladı(sağdaki resimde görülen) ve 21.cildi ise 8 Ekim’de yayınlanması planlandı.

Animasyon stüdyosu Orange tarafından hazırlanan 12 bölümlük bir televizyon anime uyarlaması, 2019 Sonbaharında gösterime girdi ve ikinci sezonun 2021 Kış’da yayınlanması planlanıyor. Netflix ise ilk sezonu 13 Mart’ta Japonya dışında yayınlamıştı.

VIZ Media, mangayı Kasım 2018’de İngilizce olarak lisansını aldı ve geçen Temmuz ayında yayınlamaya başladı. Dokuzuncu cilt de 17 Kasım’da satışa çıkacak.

Beastars, 11.Manga Taisho Ödülünü, 22.Tezuka Osamu Kültür Ödülünü, 21.Japonya Medya Sanatları Festivali Ödülünü ve 42.Kodansha Manga Ödülünü kazandı. Manga ayrıca 2018’de, Kono Manga ga Sugoi!’de ikinci oldu.