Yeni ‘Spriggan’ Animesinin Ana Kadrosu ve 2021 İlk Gösterimi

Haber Yazarı: Akise

Salı günü Netflix Japonya’nın resmi twitter sayfası, Hiroshi Takashige ve Ryouji Minagawa’nın Spriggan mangasının yeni anime uyarlamasının ana kadrosunu ve tanıtım görselini (resimde görülen) yayınladı. Animenin 2021 yılında Netflix’te dünya çapında yayınlanması planlanıyor.

David Production’da Hiroshi Kobayashi (Kiznaiver, Hisone to Maso-tan), animenin yönetmenliğini üstleniyor. Hiroshi Seko (Vinland Saga, Jujutsu Kaisen) ise serinin kompozisyonundan ve senaryosundan sorumlu. Shuuhei Handa (Little Witch Academia (TV)) da karakter tasarımcısıdır.

Takashige ve Minagawa, aksiyon macera mangasını Şubat 1989’dan Ocak 1996’ya kadar Shounen Sunday Super dergisinde seri hale getirmişti. Stüdyo 4°C ise Eylül 1998’de bir anime filmi çekti.

VIZ Media, Kasım 1998 ile Mayıs 1999 arasında manganın ilk üç cildini İngilizce olarak yayınladı. ADV Films ise anime filmini Nisan 2002’de DVD olarak yayınladı.

Oyun geliştiricisi olan FromSoftware, Japonya ve Asya’daki Playstation konsolunda 1999 Haziran’da Spriggan:Lunar Verse adlı mangadan uyarlanan bir video oyunu yayınlamıştı.