Son ‘Beastars’ Gelişmeleri

Çevirmen: tuanasly

Paru Itagaki’s Beastars mangasının 20. cildindeki sarmalayan grup, Perşembe günü ikinci anime sezonunun Fuji TV’nin Ultra + programlama bloğunda Ocak 2021’de yayımlanacağını açıkladı.

Özet
Antropomorfik hayvanlardan oluşan medeni bir toplumda, etoburlar ve otçullar arasında huzursuz bir gerilim vardır. Cherryton Akademisi’nde, bir avlanma olayının ardından bu karşılıklı güvensizlik zirveye çıkar ve okulun tiyatro kulübündeki bir alpaka olan Tem’in ölümüyle sonuçlanır. Sahne ekibindeki gri bir kurt olan Tem’in arkadaşı Legoshi, tüm hayatı boyunca korku ve şüphe konusu olmuştur. Trajedinin hemen sonrasında, alageyik ve drama kulübünün otoriter yıldız aktörü Louis’in onaylamamasına rağmen, alçalmaya ve tehditkar özelliklerini saklamaya devam ediyor.

Louis, Tem’in yerini alacak bir oyun için eğitmek üzere oditoryuma gizlice girdiğinde, Legoshi’yi gözcü görevine atar. O gece Legoshi, akranları tarafından küçümsenen beyaz cüce tavşan Haru ile önemli bir karşılaşma yaşar. Yırtıcı içgüdüleriyle karmaşıklaşan Haru’ya karşı büyüyen hisleri, onu kendi gerçek doğasıyla, arkadaşının ölümünü çevreleyen koşullarla ve etrafındaki dünyayı saran şiddetin temeliyle yüzleşmeye zorlar.
[MAL Rewrite tarafından yazılmıştır]

Itagaki, Eylül 2016’da Shounen Champion’da psikolojik drama mangasını serileştirmeye başladı. Akita Shoten 19. cildi 8 Temmuz’da yayımladı.

Studio Orange tarafından üretilen ilk sezon geçen yıl 10 Ekim’de Fuji TV’nin + Ultra programlama bloğunda gösterildi. Netflix, programı 13 Mart’ta dünya çapında yayımlamaya başladı.

VIZ Media, Kasım 2018’de mangayı İngilizce olarak lisansladı ve yedinci cildi 21 Temmuz’da yayımladı. Sekizinci cilt 15 Eylül’de piyasaya sürülecek.