Kojima, Mangaka Junji Ito ile Korku Oyunu Üzerinde Çalışmak İstiyor.

Haber Yazarı: lustrA
Junji İto‘nun yapacağı başka bir iş için tıklayınız.

Junji Ito(Ünlü korku mangası Uzumaki‘nin çizeri), son zamanlarda Kojima (Son zamanlarda ünlü olan Death Stranding oyunun yapımcısı)ile olan işbirliği hakkında bahsederken insanlara kendisinin yanlış düşünce verdiğini belirtti. Önceden, Kojima’nın kendisini davet edip, tasarladığı korku oyununda beraber çalışmalarını istediğini söylerken şimdi ise Junji Ito bu konuşmanın sadece bir partide aralarında geçen öylesine laf arası bir konu olduğunu söylüyor.

Ito’nun olay hakkındaki tweeti;

[Geçmiş röportajımda, Bay Kojima’dan teklif aldığımı söyledim, ama aslında olan, bunun sadece bir partide laf arası bir konuşma olduğuydu. Şunu söyledi bana, “Eğer bir fırsat olursa senin yardımını istemek durumunda kalabilirim.” Yanlış umutlar verdiğim insanlardan ve Bay Kojima’dan özür dilerim.]

Ito, hiçbir zaman Kojima Productions’un bir korku oyunu geliştirdiğini veya resmi bir anlaşma olduğunu söylemedi. Burda yanlış anlaşılan tek şey bunun bir davetten çok öylesine konuşma olması. Zamanında yapılan röportaj çok fazla spekülasyona yol açtı ve bazı hayranlar fazla heyecanlandı. Bu gene de işbirliği olmayacağının bir göstergesi değil, bu yüzden umudunuzu kaybetmeyin.

Hayranlar, Konami’nin Kojima Productions’ın Silent Hill serisinin yeni oyununu iptal ettiklerinden beri Kojima’nın tekrar korku oyunu temasına dönmesini çok fazla istiyorlar. Bu umutlar, tasarımcının kendisi tarafından yenilendi, ancak hala çıkacak yeni oyunun ne olacağını bilmiyoruz. Neyse ki Junji Ito’ya göre yeni bir korku oyunu planları varmış gibi görünüyor.