‘Biohazard: Infinite Darkness’ Anime Serisi, 2021 İçin Planlandı

Haber Yazarı: Akise

‘Biohazard: Infinite Darkness’ Anime Serisi, 2021 İçin Planlandı

Capcom’un Tokyo Game Show 2020 online yayınında, şirket, Biohazard (Resident Evil) video oyunu serisi için Biohazard: Infinite Darkness (Resident Evil: Infinite Darkness) adlı bir CG anime serisini duyurdu. Anime, 2021’de dünya çapında Netflix’te yayınlanacak.

Capcom yapımcısı Hiroyuki Kobayashi (Biohazard: Vendetta) serinin yapımcılığını ve denetmenliğini yapıyor. Animenin yapımcılığını Studio Quebico ve TMS Entertainment üstlenecek.

Capcom, 1996 yılında Playstation’da ilk Biohazard’ı (Resident Evil) yayınladı ve yıllar boyunca birden fazla devam filmini ve uyarlama yapımları üretti. Kısa süre önce şirket, Biohazard 3’ü(Resident Evil 3) Playstation 4, Xbox One ve PC’de 3 Nisan’da yeniden yayınladı. Serinin onuncu büyük bölümü ve Biohazard 7: Resident Evil’ın(Resident Evil 7: Biohazard) devamı olan Biohazard Village(Resident Evil Village), 2021’de Playstation 5, Xbox Series X / S ve PC için yayınlanması planlanıyor. 2006’daki orijinal video animesinin ve 2008, 2012 ve 2017’deki üç uzun metrajlı filmin satış haklarını aldı.