A-Channel! Mangası İçin Son Üç Bölüm

Haber Yazarı: Akise

Manga Time Kirara Carat’ın bu yılki Kasım sayısı, Pazartesi günü Kuroda bb’nin A-Channel! mangasının son sayıdaki bölüm dahil olmak üzere üç bölümde sona ereceğini duyurdu. Son bölüm, ocak 2021 sayısında 28 Kasım’da yayınlanacak.

Özet:
Tooru ve Run sonsuza dek en iyi arkadaşlar olmuşlardı. Bu yüzden Tooru, Run ile aynı liseye girmeyi başardığını öğrendiğinde ona söylemek için koşmuştu… Sadece Run’ı başka bir kız olan Yuuko ile tehlikeli bir durumda bulmak için koştu. Söylemeye gerek yok, bu olay okulda ki işleri biraz tuhaf hale getiriyor. Tooru, Run ile ilgilenenleri savuştururken, Yuuko ve diğer kız arkadaşı Nagi, Run’ın drama tutkusuyla uğraşmak zorunda kalıyorlar.

Ama her zaman böyle endişe verici geçmiyor. Bu dört kız ve sınıf arkadaşları okul yılı boyunca gülmeye, oynamaya ve hayatın onlara üstelediği beklenmedik sorunlarla nasıl başa çıkacaklarına dair zamanları oluyor. Mesela Evde ki böcekler, yanlışlıkla birbirlerine korkunç saç kesimleri yaptırmak, karaokede donmak ya da sabah iç çamaşırlarını giymeyi unutmak gibi. Gerçek dünyayı öğrenmeye gelince, A-Channel!’da her zaman “eğitici” bir şeyler bulunur. (Kaynak: Sentai Filmworks, düzenlendi)

Slice of life komedi mangası, Ekim 2008’de düzenli serileştirmeye başlamadan önce Ağustos 2008’de Manga Time Kirara Carat’ta konuk dizi olarak başlamıştı. Houbunsha ise, geçen Ekim ayında onuncu cildi yayınladı (sağdaki resimde görülen).

2011 Baharında Studio Gokumi, mangayı 12 bölümlük bir televizyon animesine uyarladı. Ayrıca manga, Mart 2012’de iki orijinal video anime bölümüne ilham verdi. Anime’nin Blu-ray kutusu, Eylül 2017’den özel bir bölüm içeriyordu. Anime serisini Sentai Filmworks, Kasım 2011’de Kuzey Amerika’da lisansladı ve Şubat 2012’de DVD olarak, Ocak 2015’te ise Blu-ray olarak yayınladı.