‘Your Lie in April’ Serisinin Mangakası, 2021 İlkbaharında Anime Filmi Çıkarıyor

Haber Yazarı: Akise

‘Your lie in april’ Mangakası, 2021 İlkbaharında Anime Filmi Çıkarıyor.

Aylık Shounen Magazine’in Ekim 2020 sayısı, bir anime filmini ve Naoshi Arakawa’nın Sayonara Watashi no Cramer (Elveda Sevgili Cramer’im) mangasının televizyon anime uyarlamasını Cuma günü duyurdu. Kodansha, anime projesi için oyuncu kadrosunu, ana görsellerini (yukarıda görülen) ve bir tanıtım fragmanını yayınlamak için resmi bir web sitesi açtı.

Anime filmi, Eiga Sayonara Watashi no Cramer: First Touch (Elveda Sevgili Cramer’im Filmi: İlk Dokunuş), iki ciltlik Sayonara Football tanıtım mangasından uyarlanıyor.

Özet (Elveda Futbol)
14 yaşındaki Nozomi Onda’nın aklında tek bir şey vardır: güzel futbol oynamak. Tek bir sorun var: Resmi maçlara katılmak için ne kadar özlem duysa da, rakipleri ondan fiziksel olarak üstün erkekler olacaktır. Ancak geçmişinden bir çocukla sokakta karşılaştığında, daha fazla bekleyemeyeceğine karar verir. (Kaynak: Kodansha Comics)

Oyuncular (Elveda Futbol):
Nozomi Onda: Miyuri Shimabukuro (Hanebado!)
Sawa Echizen: Shion Wakayama (Sora no Aosa wo Shiru Hito yo)
Tetsuji Yamada: Kouki Uchiyama (Battery)
Kaoru Takei: Ryota Osaka (Diamond no Ace)
Yasuaki Tani: Shinba Tsuchiya (Ballroom e Youkoso)
Junpei Onda: Ryouko Shiraishi (Piano no Mori (TV))
Kouzou Samejima: Kouji Yusa (Mayonaka no Occult Koumuin)

Başrol oyuncuları Miyuri Shimabukuro ve Shion Wakayama, televizyon animesinde Nozomi Onda ve Sawa Echizen olarak yeniden rol alacaklar.

Özet (Elveda Sevgili Cramer’im)
Ortaokul yıllarının tamamında futbolda başarılı olamayan genç kanat, Sumire Suo, garip bir teklif alır. Suo’nun ana rakibi olan Midori Soshizaki, Suo’nun “tek başına oynamasına” asla izin vermeyeceği sözüyle, onu lisedeki aynı takıma katılmaya davet eder. Bu ciddi bir teklifti ancak soru, Suo’nun onu kabul edip etmeyeceğidir. Böylelikle perde, bireysel futbol oynayan muazzam sayıdaki kişilikleri toplayan bir hikayeye açılıyor! (Kaynak: Kodansha Comics)

Seiki Takuno (Yamada-kun’dan 7-nin no Majo’ya (TV)), hem anime filmini hem de televizyon animesini LIDENFILMS’de yönetiyor. Natsuko Takahashi (Udon no Kuni no Kiniro Kemari), senaryoyu yazıyor ve Eriko Itou (Koi to Uso) ise karakterleri tasarlıyor. Aynı zamanda müziği, Masaru Yokoyama (Kishuku Gakkou no Juliet) besteliyor. Toei de filmin dağıtımı üstleniyor.

İki ciltlik Sayonara Football tanıtım mangası, Haziran 2009’dan Ağustos 2010’a kadar Kodansha’nın Magazine E-no’da yayınlandı. Arakawa, Shigatsu wa Kimi no Uso (Your Lie in April) mangasının ardından Mayıs 2016 ayında Sayonara Watashi no Cramer devam filmini başlattı. Kodansha, 12. cildi 17 Haziran’da yayınlamıştı (sağdaki resimde görülen).

Kodansha Comics, Temmuz 2016’da tanıtım mangasının ciltlerini dijitalde İngilizce olarak yayınlamıştı. Şimdi ise 15 Eylül ve 24 Kasım’da yayınlamayı planlıyorlar. Şirket, devam filmi mangasını Japonca sürümüyle eş zamanlı şekilde İngilizce olarak yayınlıyor ve ayrıca 11’inci e-kitap cildini 20 Temmuz’da yayınlamışları. İlk fiziksel cildin ise 26 Ocak 2021’de yayınlanması planlanıyor.